ورود به سایت
عضویت خبرنگار | فراموشی کلمه عبور
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
» حاج قاسم سلیمانی با شهادتش آمریکاستیزی را به دنیا معرفی کرد
کد خبر: 2385
تعداد نظرات: 0 نظر
تاريخ انتشار: 19-10-1398, 05:38
حاج قاسم سلیمانی با شهادتش آمریکاستیزی را به دنیا معرفی کرد
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: حاج قاسم سلیمانی، فرمانده جهادی‌های عالم بود و با شهادتش خط بزرگ، جدید، روشن و شفافی از آمریکاستیزی را به دنیا معرفی کرد.

خبرنگار*مریم نیک منش*
به گزارش تابنوس، حجت‌السلام حجت گنابادی‌نژاد امشب در مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت هفتمین روز شهادت سردار رشید سپاه اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت که در جوار بارگاه امامزادگان یاسر و ناصر برگزار شد، اظهار کرد: پیام و محتوا و سفیر اندیشه شهادت این شهدای ملی، جهادی و تربیت شده مکتب امام خمینی(ره) چیست؟ پیام شهادت حاج قاسم سلیمانی چیست؟ این جمعیت میلیونی که در داخل و خارج کشور آمدند، عزاداری کردند، اشک ماتم ریختند و در سراسر نقاط ایران و جهان نسبت به شهادت این شهید والامقام فریادهای انقلابی سر دادند، چه پیامی داشتند؟

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: لحظه‌ای که رویداد و اتفاقی از شهید و شهادت محقق می‌شود برای این شهید و شهادت چهار ضلع پیام کنار هم اتفاق می‌افتد و ما باید شهید و شهادت را بشناسیم، از این مقام صیانت و پاسداری کنیم و برای گسترش و تعالیم و نشر آن قدم برداریم.

وی با اشاره به آیه قرآن درباره شهید و شهادت تاکید کرد: اولین پیام این است که شهید در محضر پروردگار است و «عند ربهم یرزقون» است.

گنابادی‌نژاد افزود: در مراسم شهادت سردار بزرگ سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی، چه از نزدیک و چه از دور در شهرهای مختلف این نکته را دریافتیم که یک روز به دنیا آمدیم و یک روز از دنیا خواهیم رفت، اما برخی به این مرگ با دید شهادت نگاه می‌کنند، آن‌ها کسانی هستند که زندگی روزمره خود را خالص برای خداوند قرار داده‌اند و این امتیاز و افتخار کمی نیست.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تاکید کرد: خیلی از انسان‌ها در عرصه‌های مختلف تلاش بسیاری دارند و فراز و نشیب‌های زیادی داشته‌اند، معلوم نیست با چه کارنامه‌ای در محضر خداوند حاضر می‌شوند، اما شهدا از همان ابتدا با کارنامه درخشان و ممتاز به‌دیدار خداوند نائل می‌شوند.

وی با اشاره به ضلع دوم پیام شهید و شهادت اظهار کرد: وقتی شهید به‌مقام شهادت می‌رسد، جایگاه و نقش آن شهید چیست؟ ما بر این باوریم که شهدا زنده‌اند، سردار بزرگ سپاه اسلام نیز در طول زندگی خدمات ارزنده، سربلندی و پیروزی برای محرومان و مستضعفان و برای اسلام و آزادگان جهان رقم زده است و اعتقاد داریم که شهید بعد از شهادتش کارهای بزرگتری را رقم می‌زند.

گنابادی‌نژاد بیان کرد: یکی از کارهای بزرگ بعد شهادت حاج قاسم سلیمانی این بود که تشییع پیکر مطهر این سردار بزرگ در دنیای اسلام و بازتاب آن در جهان بی‌نظیر بود.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به فضای مجازی و قدرت رسانه در دنیا تاکید کرد: جوانان فضای مجازی را دنبال کنند و آن را به‌نفع خود نگهداری و مصادره کنند تا دشمن آن را مصادره نکند.

وی اظهار کرد: از برکات خون سردار شهید ما راهپیمایی شیعیان در پاکستان و کشمیر بود که همه ما به شرایط سخت و مظلومیت آن‌ها در کشورهایشان واقف هستیم، گروه‌های جهادی بسیاری در عراق و سایر کشورهای اسلامی که چندین سال فعالیتی نداشتند، دوباره در راستای انتقام سخت از دشمن و انتقام خون شهید حاج قاسم سلیمانی، فراخوان‌های بزرگی برای گروه‌های خود اعلام کردند.

گنابادی‌نژاد افزود: ضلع سوم پیام شهید و شهادت، مربوط به خانواده‌ها و بستگان شهید است، پیام دختر شهید حاج قاسم سلیمانی که همانند پیام خواهر اباعبدالله حسین(ع)، زینب کبری(س) بود را شنیدیم‌.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی بیان کرد: پیام دختر شهید حاج قاسم سلیمانی در مراسم تشییع پیکر پاک پدرش این بود که همه افتخار حاج قاسم این بود که سرباز ولایت است، پس ما هم سرباز ولایت باشیم.

وی تصریح کرد: شهید در نزد خداوند زنده است و خانواده‌های شهدا در حال نقش‌آفرینی هستند، بعد از شهادت عزیزانشان صبر و مقاومت می‌کنند و می‌گویند ما جز زیبایی ندیدیم.

گنابادی‌نژاد تاکید کرد: پیام شهید و شهادت نسبت به جامعه این است که نترسید و نهراسید، حاج قاسم سلیمانی رفت تا ما استکبارستیزی را فراموش نکنیم، دشمن‌شناسی را یاد بگیریم و درس جهاد، مقاومت و شهادت را در گستره جهان تداوم ببخشیم.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به مجاهدت‌های طولانی این شهید والامقام اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۰ سال لباس جهاد پوشیده بود و حتی یک روز هم جهاد و مقاومت را کنار نگذاشت، ۴۰ سال مجاهدت فی سبیل الله بود و احتمال انواع شهادت‌ها برای او وجود داشت، اما چرا حاج قاسم سلیمانی مستقیم و به‌دست آمریکا و دستور ترامپ به شهادت رسید؟ زیرا او فرمانده جهادی‌های عالم بود و با شهادتش خط بزرگ، جدید، روشن و شفافی از آمریکاستیزی را به‌دنیا معرفی کرد.

وی افزود: همانطور که خط حق و هدایت هست، خط شیطان نیز وجود دارد، شیطان قصد دارد با ترس و مأیوس کردن بر شما غلبه کند و در زمانه ما نیز اینکه عده‌ای خط تسلیم و انفعال را معرفی می‌کنند و با جملاتی همچون دنیا بر علیه شماست و در تحریم هستید، خط تسلیم و ذلت را معرفی می‌کنند، این خط، خط شیطان است باید حواسمان جمع باشد، این محافل و مجالس برگزار می‌شوند تا ما با آرمان‌های حاج قاسم سلیمانی دوباره بیعت کنیم، حاج قاسم در جبهه حق و همیشه در حال نبرد بود و پیامش «حسبنا الله و نعم الوکیل» بود، در راه حق سختی‌ها و مشکلات وجود دارد، اما پایان راه پیروزی است.

گنابادی‌نژاد خاطرنشان کرد: راه حق از دانشگاه و مکتب امام حسین(ع) است و تا تاریخ و عالم در عالم و انسان برقرار باشد، این دانشگاه را تعطیلی نیست، حاج قاسم سلیمانی از این دانشگاه درس گرفته و با جهاد و دفاع از مظلومان و ستمدیدگان عالم به آمریکا سیلی زد، شاید کمتر کسی باشد که به‌اندازه او جهاد کرده باشد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: مجاهدت‌های او از بعد ۸ سال دفاع مقدس همچنان ادامه داشته، مبارزه با القاعده افغانستان، جنگ ۳۳ روزه لبنان و مبارزه با داعش تنها بخشی از مجاهدت‌های این مرد بزرگ است.

وی تاکید کرد: کسانی که با شنیدن حرف‌های پراکنده دلسرد می‌شوید، بروید، بببنید و بخوانید مبارزات و مجاهدت‌های این شهید والامقام را، بزرگترین خدمت حاج قاسم سلیمانی مبارزه با داعش بود، او برای خدا کار کرد و او بود که در بغداد، سامرا و کربلا در مقابل داعش ایستاد و بساط داعش را از کردستان عراق برچید، صفحات تاریخ باید از مجاهدات و مبارزات این مرد بزرگ بنویسند.

منبع*فارس
مطالب مرتبط

شما مي توانيد مطالب و تصاوير خود را به آدرس زير ارسال فرماييد.


info@tabnos.irارسال نظر جدید
قوانین بخش نظرات:

۱) تابنوس، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

* نام:
* ايميل:
* نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
عکس خوانده نمی شود
نیازمندیها