ورود به سایت
عضویت خبرنگار | فراموشی کلمه عبور
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
» » شکایت ازمتهم و مدرسه توسط ۳۶والد/ضرورت برخوردجدی با آزارگران جنسی
کد خبر: 1535
تعداد نظرات: 0 نظر
تاريخ انتشار: 8-03-1397, 19:56
گزارش تفصیلی مهر
والدین ۳۶ دانش آموز در پی آزار جنسی دانش آموزان یک مدرسه پسرانه در تهران توسط یکی از مسئولان این مدرسه از وی و مدرسه شکایت کردند و خواستار برخورد جدی قضایی با متهم شدند.
روز گذشته در فضای مجازی خبری دست به دست شد که چند روزی بود پچ پچه هایش شنیده می شد. خبر تکان دهنده آزار و اذیت گروهی از دانش آموزان توسط یکی از مسئولان مدرسه ای در غرب تهران که به گفته رئیس آموزش و پرورش منطقه ۲، معاون انضباطی این دبیرستان پسرانه بوده است. امروز این خبر به طور رسمی از سوی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش تایید شد.

وی صبح امروز خبر داد که وزارت آموزش‌ و پرورش در بالاترین سطح ممکن و با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی، قضایی و حقوقی اقداماتش را آغاز کرده است. به دنبال این خبر مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ در گفتگویی ضمن تایید خبر گفت: در پی ادعای مطرح شده مبنی بر تحریک تعدادی از دانش آموزان توسط یکی از نیروهای آزاد واحد آموزشی مذکور به عمل غیراخلاقی، پرونده‌ای در مراجع قضایی با شکایت والدین و پیگیری مسئولین منطقه تشکیل شده است. در گذشته هیچ گونه شکایت و مراجعه‌ای از سوی دانش آموز یا خانواده ای به آموزش و پرورش در این خصوص واصل نشده است.

وی این نیرو را نیروی آزاد شاغل عنوان کرد و گفت: با حضور بازرسین، پرونده قضایی تشکیل شده و از حضور وی در مدرسه جلوگیری به عمل آمده و حکم مدیر آموزشگاه غیردولتی به حالت تعلیق درآمده است. همچنین وی از امکان منحل شدن این دبیرستان غیرانتفاعی خبر داد.

در ادامه ظهر امروز خبر رسید که وزیر آموزش ‌و پرورش به بازرس ویژه وزارتی در مورد رسیدگی به ماجرای آزار و اذیت دانش آموزان مدرسه ای در منطقه ۲ تهران، دستور فوری داده است.

شکایت از متهم و مدرسه توسط ۳۶ نفر از والدین

پدر یکی از دانش آموزان این دبیرستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این موضوع که ۳۶ نفر از والدین دانش آموزان این دبیرستان که درگیر این موضوع هستند شکایتی را در پلیس امنیت کلانتری مرزداران تنظیم کرده اند و هم از متهم شکایت کرده اند و هم از مدیران مدرسه، گفت: یک شکایت هم آموزش و پرورش در مجتمع قضایی ارشاد از مدرسه تنظیم کرده است. در حال حاضر هم ما دو وکیل انتخاب کرده ایم که فردا با آنها جلسه داریم تا یکی را به عنوان وکیل خود انتخاب کنیم.

وی با اعلام اینکه شکایت اصلی آنها و پافشاریشان بیش از متهم ناظر به مدرسه است، بیان کرد: این مدرسه بوده که بستر چنین عملی را فراهم کرده است و در عمل به وظایف خود که حفاظت از فرزندان ماست کوتاهی کرده است. مدرسه گمان می کند با بازداشت متهم کار ما تمام می شود اما ما خواهان مجازات مدرسه نیز هستیم. حتی اگر مراجع قضایی برای پلمپ این مدرسه اقدام نکنند ما هر روز جلوی مدرسه زنجیره انسانی تشکیل می دهیم که والدین در این مدرسه ثبت نام نکنند.

این پدر با بیان اینکه وقتی یک ساندویچی کارت بهداشت ندارد او را پلمپ می کنند از مسئولان خواست نسبت به اعمال اشد مجازات سهل انگاری این مدرسه کوتاه نیایند.

وی در پاسخ به این پرسش که وضعیت روحی دانش آموزان چگونه است، گفت: خوشبختانه وضعیت روحی بچه ها بد نیست و هنوز میزان تعرض مشخص نشده است. بچه ها خودشان دوست دارند حمایت شوند و آنطور که برخی رسانه ها می گویند خیلی حالشان بد نیست البته چندتایی هستند که استرس دارند.

این پدر در پاسخ به این پرسش که میزان هزینه پرداختی به مدرسه در سال تحصیلی چه میزان بوده این رقم را ۱۵ میلیون تومان ذکر کرد.

گزینش در مدارس غیردولتی بسیار آسان گرفته می شود

محمد امانی کارشناس علوم تربیتی در گفتگو با خبرنگار مهر دلیل رخ دادن این اتفاق را کاهلی در گزینش معلمان ذکر کرد و گفت: من خودم معلم هستم و از من جز یک مدرک چیز دیگری نخواستند. در واقع از معلم های مدارس غیردولتی جز یک مدرک هیچ چیز نمی گیرند نه یک استشهادی نه یک مصاحبه برای سلامت روان و تست ها و مصاحبه های روانشناسی و نه اینکه تحقیق کنند فرد در گذشته چه کار می کرده است. در دانشگاه چه فعالیت هایی داشته و در چه محله ای بزرگ شده و...

وی ادامه داد: من کسانی را می شناسم که معلم هستند و هیچ سابقه فعالیت اجتماعی و فرهنگی ندارند. در واقع انگار برای آموزش و پرورش این امر اهمیت ندارد. برای همین رخ دادن چنین اتفاقاتی دور از انتظار نیست. پول زیادی هم که به معلم نمی دهند و برای همین شاید گزینش را راحت می گیرند. اصلا شما نمی توانید بفهمید که پیش از این معلم در بازار کار می کرده یا یک فرد فرهنگی است.

امانی درباره صدمه ای که آموزش و پرورش در این زمینه می بیند نیز اظهار کرد: اعتماد مهمترین اتفاقی است که این میان تخریب می شود. البته این را بگویم که به نظرم یک ایراد هم اینجاست که فارغ از این موضوع پیش آمده، بیشتر والدین مدرسه را جایی برای تعلیم و تربیت نمی بینند بلکه جایی می بیننند که برای مدتی فرزندانشان را نگهداری می کنند. این باعث می شود حساسیت ها در این زمینه پایین بیاید.

باید با افراد دارای انحراف جنسی برخورد شدید قضایی صورت بگیرد

اما دکتر اوحدی روانپزشک و متخصص درمان اختلالات جنسی و روان‌درمانگر درباره وضعیت سلامت روان متهم گفت: این پدیده از قدیم در دنیا و ایران وجود داشته و تحت عنوان انحراف جنسی و یا بچه خواهی (پدوفیلی) آن را می شناسند و با چنین افرادی قانون باید برخورد بسیار جدی داشته باشد. چون اگر این اتفاق نیفتد دیگر افرادی که چنین وضعیتی دارند تشویق به این می شوند که کنترل خود را از دست بدهند. در کشورهای توسعه یافته اگر کسی در مظان چنین اتهامی قرار بگیرد بسیاری از حقوق خود را از دست می دهد و حتی ۱۳ سال زندان دارد و وقتی آزاد می شود نمی تواند تا چندین کیلومتری یک مدرسه یا پارک یا محل ورزش نزدیک شود و تقریبا باید برود در بیایان زندگی کند. چون به شدت محدودیت اجتماعی پیدا می کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای چنین افرادی درمانی وجود دارد و یا اینکه قابل شناسایی پیش از ارتکاب جرم هستند یا نه نیز اظهار کرد: درمان قطعی برای پدوفیلی وجود ندارد چون به صورت یک وسواس در نهاد فرد وجود دارد و تنها می تواند یاد بگیرد آن را کنترل کند. اما وقتی دستگاهی مانند آموزش و پرورش نیرو استخدام می کند که نامش معلم است باید مصاحبه های تخصصی روانپزشکی روی افراد انجام دهد و در این مصاحبه ها تا حد زیادی گرایشات فرد مشخص می شود. اما ممکن است پنهان بماند که در این صورت نیاز به غربالگری و پایش و نظارت مداوم روی افراد وجود دارد.

این متخصص همچنین گفت: چنین اتفاقاتی اعتماد را از میان می برد و ایجاد ناامنی و اضطراب می کند برای همین بسیار مهم است که روی کسانی که تربیت فرزندانمان را به عهده دارند یک نظارت دائمی وجود داشته باشد و در صورت مشاهده کوچکترین انحراف در رفتار باید مصاحبه روانپزشکی با فرد انجام شود و حتی بازجویی قانونی صورت بگیرد. در این مورد مطمئنا پیشتر نشانه هایی وجود داشته اما دقت کافی روی انها نشده است اما در هر حال باید امروز با آن برخورد بسیار جدی شود و برخورد قانونی صحیحی صورت بگیرد.
منبع :مهر
مطالب مرتبط

شما مي توانيد مطالب و تصاوير خود را به آدرس زير ارسال فرماييد.


info@tabnos.irارسال نظر جدید
قوانین بخش نظرات:

۱) تابنوس، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

* نام:
* ايميل:
* نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
عکس خوانده نمی شود
نیازمندیها