صفحه اصلي > اجتماعی > صفر شدن تلفات در حمل و نقل عمومی

صفر شدن تلفات در حمل و نقل عمومی


تاریخ : 16-01-1397, 19:36 ، کد خبر : 1430
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با وجود افزایش ۱۵ درصدی سفر‌ها تلفات انسانی در ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری به صفر رسید.

به گزارش تابنوس عبدالهاشم حسن نیا گفت: از ۲۴ اسفند تاکنون ۶۷۱ هزار سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی انجام شده است که هفت میلیون مسافر را جابجا کرده اند و خوشبختانه هیچگونه تلفاتی گزارش نشده است.

وی گفت: ۱۱۷ هزار راننده در دو هزار و ۵۰۰ شرکت مسافربری آموزش‌های لازم را دیده اند و این عامل مهم در کاهش تلفات حمل و نقل عمومی مسافری است.

حسن نیا به ثبت ۴۶ میلیون تردد با دو هزار و ۲۰۰ دستگاه تردد شمار در طرح نوروزی از ۲۴ اسفند تاکنون اشاره کرد و گفت: امسال کنترل بی سابقه‌ای صورت گرفت و سفر‌ها ۱۵ درصد افزایش یافت.

وی گفت: بیشترین ورودی و خروجی را کلانشهر تهران با ۱۱ میلیون تردد داشته است و محور‌های تهران- کرج با چهار میلیون و فیروزکوه - قائمشهر، هراز با یک میلیون تردد و محور کندوان با بیش از ۹۰۰ هزار مسافرت بیشترین تردد‌ها را به خود اختصاص داده اند.

حسن نیا گفت: از آغاز طرح نوروزی تاکنون یک میلیون و ۷۳۰ هزار تماس تلفنی با سامانه ۱۴۱ برقرار شده است که وضع جوی و راه‌ها را خواستار شده اند.
منبع :صداسیما
بازگشت

www.tabnos.ir