صفحه اصلي > اجتماعی / خبر فوری > مردم باید بدانند فردای فیلترینگ اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد

مردم باید بدانند فردای فیلترینگ اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد


تاریخ : 13-10-1397, 12:06 ، کد خبر : 2074
به گزارش تابنوس، محمدجواد آذری جهرمی امروز – چهارشنبه- در حاشیه جلسه هیات دولت درباره احتمال فیلترینگ اینستاگرام، گفت: من متن صبحت‌های معاون دادستان را نخواندم و صبح امروز از تیتر اخبار متوجه این موضوع شدم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: فرض بر این که حرف‌های معاون دادستان درست است و وی اختیار قانونی برای فیلترینگ اینستاگرام دارد، این سؤال پیش می‌آید بعد از این قرار است چه اتفاقی بیفتد؟
آذری جهرمی افزود: فرض کنیم اینستاگرام فیلتر شد، این را برای مردم روشن کنند و دو قطبی فیلترینگ یا مخالفت با فیلترینگ را درست نکنند؛ به صورت واقعی برای مردم بگویند که اگر امروز اختیار دارند و از اختیارات خود استفاده کرده و اینستاگرام را فیلتر کردند، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟
وی ادامه داد: به مردم بگویند از فردای فیلترینگ اینستاگرام در کشور، در زندگی مردم و حاکمیت کشور و در کاهش جرایم چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ در افزودن این ظرفیت به توانمندی های داخلی چه رخ خواهد داد؛ باید صحبت کنند و در این زمینه جمع بندی عقلایی شود.

** پیشنهاد کردیم هزینه‌های توسعه اپراتورها کاهش یابد
وزیر ارتباطات درباره نظارت بر بسته‌های اینترنتی که اپراتورها ارائه می‌کنند، اظهار داشت: نظارت دقیق است و کم فروشی نداریم؛ امروز گزارشی از سازمان تنظیم و مقررات درباره بسته‌های اینترنتی و مکالمه‌ها به من رسیده است. طبق این گزارش در گذشته سهم مصرف فناوری اطلاعات در زندگی مردم 2.1 درصد سبد خانوار بوده است، اما با افزایش تعرفه‌ها و تعرفه مکالمات و بسته‌های اینترنتی که در چهارچوب مصوبات سازمان تنظیم مقررات بوده است، این رقم حدود 0.3 درصد افزایش یافته است. درآمد اپراتورها هم هفت تا 10 درصد افزایش داشته است.
آذری جهرمی با اشاره به این‌که « 70 درصد هزینه‌های اپراتورها ارزی و 100 درصد درآمد آن‌ها ریالی است» گفت: نوسانات نرخ ارز، اپراتورها را دچار مشکل جدی کرده است؛ به ستاد اقتصاد مقاومتی پیشنهاد کرده ایم که هزینه‌های توسعه اپراتورها را کاهش دهیم و باند 700 و 800 آزادسازی شود، زیرا اگر کاهش هزینه برای اپراتورها انجام نشود معنای آن افزایش هزینه‌های بسته‌های اینترنتی است.
منبع :ایرنا
بازگشت

www.tabnos.ir